World for Everyone
Bine ai venit in World for Evryone !
forumul pentru toata lumea...
distractii...discutii...si multe altele!
Numai aici... Iti uram distractie placuta !

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

World for Everyone
Bine ai venit in World for Evryone !
forumul pentru toata lumea...
distractii...discutii...si multe altele!
Numai aici... Iti uram distractie placuta !
World for Everyone
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Tactici si strategii folosite in war

In jos

Tactici si strategii folosite in war   Empty Tactici si strategii folosite in war

Mesaj  k1ddu Mier Dec 29, 2010 4:17 pm

Acest topic se refera la tacticile folosite in war de catre guilduri
Dupa cateva zile de uitat la waruri pe youtube am ales urmatoarele tactici:
(Atentie aceste tactici se pot combina pt a face o strategie mai puternica)
1. Inselarea adversarului.Aceasta strategie este folosita foarte des pe serverele private deoarece nu se afiseaza lvl-ul adversarului
In ce consta tactica? Simplu se pun itemele cele mai slabe pt a deruta adversarul si pentru a nu-i intimida si sa iasa.
2. 10 killuri.Aceasta strategie se combina cu prima
In ce consta? Lasi adversarul sa te bata pana la 10 si pe urma poti ataca
Avantaj si dezavantaj:
-avantajul este ca dupa ce ai folosit aceasta strategie este mult mai greu sa se termine warul egal si astfel aduci warul de partea ta
-dezavantajul: daca lupti cu un guild puternic practic le oferi un avantaj
Eu recomand aceasta strategie doar cand sunteti siguri k guildul cu care luptati este mai slab decat al vostru
3. Strategie de atac. Daca in guildul vostru aveti si ninja arc folositi urmatoarea tactica:
-ceilalti jucatori lupta in war iar arcasii trebuie sa fie in spatele lor pt ai sprijini si a oferi un atac suplimentar
Daca tot am adus vorba de tactici in war sa va prezint cateva tactici considerate interzise si care va poate aduce un ban
1. Run in war.Aceasta consta in fuga fata de un adversar mai puternic cu un cal astfel se poate prelungi warul(credetima si eu am patit un adversar de genul si warul a durat aproape 1 ora)
Eu consider asta o dovada de lasitate plus ca ve-ti fi banati pt lucrul acesta.
2.Sleep in war.Asta consta in faptul ca daca ajungeti blocati intr-un loc in care adversarii nu pot sa va loveasca pur si simplu stati acolo prelungind warul
Aceasta tactica este interzisa si se acorda ban permanent
3. Folosirea de ajutor de HP instant. Aceasta tactica o vedeti numai pe serverele private si consta in folosirea acelor ajutoare care va ofera HP instant
Aceasta tactica este si ea interzisa si se acorda ban permanent.
Acest ghid sper sa va ofere cateva din cheile esentiale pt castigarea uunui war.
k1ddu
k1ddu
Admin

Mesaje : 132
Data de inscriere : 28/12/2010

https://world4everyone.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum